Miesięczne archiwum: f2015Mon, 24 Aug 2015 11:20:57 +000008am31 24am3115 0820Europe/Warsaw5720ę2015-08-24T11:20:57+00:002358Europe/Warsaw112015 amMon, 24 Aug 2015 11:20:57 +00002015-08-24T11:20:57+00:001120100000008

CNGYe39WUAATKcK.jpg-large

Puls kampanii #3: turniej LZS, Święto Grzyba i Zadyma

Autor: | Kampania wyborcza, PSL | Brak komentarzy

Wizytę w małopolsce zaczęliśmy od finału małopolskiego turnieju LZS Wakacje z piłką. Na zdjęciu chłopaki z Olesna. Na zielono!

CNAWFmkWEAAUXqo.jpg-large

Sobotę spędziliśmy niemal w całości na Borzęckim Święcie Grzyba. Była wata cukrowa, ale też koncerty – od wchodzących gwiazd One Chance do znanego chyba wszystkim Happysad.

CNCMZl1WIAEEEzQ.jpg-largeCNCPm0LWcAAOXT7.png-largeCNGlAB5WgAAbo3T.jpg-large

W niedzielę – dożynki. Swoszowa, gdzie częstowaliśmy tradycyjnym chlebem z tegorocznej mąki, a przygrywała nam orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej Szerzyny. Następnie Ciężkowice, a na końcu Nowy Wiśnicz. Tydzień temu w uroczystościach przeszkodziła pogoda, ale tym razem się udało. Na scenie zagrał folk-rockowy zespół Zadyma.

CNHbhQhWIAAJBRB.jpg-large

Aby śledzić to co robię na bieżąco, zapisz się do listy:

Dożynki w Proszowicach

Puls Kampanii #2: charytatywny mecz, dożynki i hołd Żołnierzom

Autor: | Kampania wyborcza, PSL | Brak komentarzy

Zaczęliśmy od Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Strażaków OSP w Woli Batorskiej. Wspólnie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej zbieraliśmy pieniądze na wsparcie Julii Kołodziej z gminy Niepołomice, która cierpi na bardzo rzadką chorobę – zapalenie mózgu Rasmussena. Więcej na temat Julki możecie przeczytać tutaj.

Koniusza - turniej charytatywny

15 sierpnia to Święto Matki Boskiej Zielnej oraz rocznica Cudu nad Wisłą – w tym roku 95. – i Święto Wojska Polskiego. W Tarnowie oddaliśmy hołd Żołnierzom walczącym o wolną Polskę. Złożyliśmy również wieniec pod pomnikiem Wincentego Witosa, wielkiego przywódcy Ruchu Ludowego. Pamiętamy Jego słowa: nie ma sprawy ważniejszej niż Polska, tak aktualne w służbie publicznej również dzisiaj

Tarnów - rocznica Cudu nad Wisłą

Na rodzinnym pikniku w Koniuszy spotkaliśmy mnóstwo rodzin z dziećmi, m.in. Roksanę, Amelkę, Blankę i Kasię. Udało się zrobić wspólne zdjęcie.

Koniusza - rodzinny piknik

Również w sobotę, na dożynkach w Szczytnikach w gminie Proszowice, dziękowaliśmy rolnikom za dbanie o nasze wspólne dziedzictwo, o polską ziemię. Uroczystości towarzyszyły m.in. pokazy taneczne. Krakowiaka pięknie zatańczył Zespół Pieśni i Tańca „Proszowiacy”, prowadzony przez Panią Katarzynę Gać.

Wieńce dożynkowe w Lipnicy

Na dożynkach w Lipnicy Murowanej odbył się natomiast konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięski tytuł przypadł tym razem sołectwu Lipnica Górna. Brawo!

Aby śledzić to co robię na bieżąco, zapisz się do listy:

850 partnerów Karty Dużej Rodziny

Ponad 850 partnerów programu Karty Dużej Rodziny

Autor: | Ministerstwo, Rodzina | Brak komentarzy

Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za paliwo, rozmowy telefoniczne, przejazdy koleją, a także za żywność, ubrania dla dzieci i sprzęt RTV i AGD. Tańsze będą dla nich także usługi bankowe i ubezpieczeniowe. Dzisiaj w rodzinie Karty Dużej Rodziny powitaliśmy nowych partnerów.

Nowi partnerzy

Dziennikarz zapytał mnie z której nowe firmy w programie najbardziej się cieszę. Przyznaję szczerze: nie umiem wskazać jednej czy nawet dwóch, bo tak naprawdę każdy kolejny partner to niższe koszty życia dla dużych rodzin. 

Dzięki Enerdze rodzice zapłacą za prąd 15% mniej. Dzięki PKN Orlen zaoszczędzą 5 gr. na każdym litrze paliwa. T-Mobile daje 20% rabatu na cały okres umowy. Partner RTV/AGD oferuje 5% na cały asortyment. W Link4 ubezpieczenie mieszkania z Kartą Dużej Rodziny będzie tańsze o 30%, a NNW o 50%. Deutsche Bank Polska znosi dla rodzin 3+ prowizje za udzielenie kredytów i daje specjalne, niższe oprocentowanie.

Wymienię jeszcze 5% zniżkę na produkty Bobovita, Bebiko i Bebilon w internetowym sklepie mamyzakupy.pl, szczególnie interesująca dla rodziców młodszych dzieci. Z 20% rabat mogą kupować ubrania w internetowym sklepie taktutanio.pl. Zakończę tę wyliczankę Kolejami Wielkopolskimi (20 zł zniżki) i warszawskim Teatrem Powszechnym (20 zł zniżki dla dorosłych, 25 zł dla dzieci i młodzieży).

Wspólne zdjęcie z partnerami Karty Dużej Rodziny

Gdy znów usłyszycie, że Karta Dużej Rodziny nie działa, wymieńcie niedowiarkom te przykłady. W programie jest już ponad 850 firm i instytucji. Rodziny 3+ mają zniżki w ponad 7,7 tys. placówek w całej Polsce. Dziś już firmom nie wypada nie być w programie Karta Dużej Rodziny!

Aby śledzić to co robię na bieżąco, zapisz się do listy:

Zwycięzcy Tour de Pologne

Puls Kampanii #1: Strażacy, Skaldowie i Tour de Pologne

Autor: | Kampania wyborcza, PSL | Brak komentarzy

Dziewina, Mielec, Nieciecza, Kraków, Kąty, Gdów – podsumowanie ostatnich dni w Małopolsce.

Dziewina - kolonia z dzieciakami

Piątek rozpoczęliśmy wizytą w Dziewinie na kolonii dziecięcej. Dzieciaki przyjechały z gminy Drwinia. Humory dopisywały, choć był to już koniec turnusu. Zwycięzcy kolonijnych zawodów dostali w nagrodę ksiązki. Dziękuję Wam serdecznie za to popołudnie!

Wieczorem byliśmy w Mielcu – drużyna Termalica Bruk-Bet z Niecieczy wygrała z Zagłębiem Lublin 1:0. Była szansa nawet na 4:0, ale i tak ogromna radość z pierwszej bramki beniaminka w ekstraklasie.

Tour de Pologne

W sobotę już Kraków i ostatni etap Tour de Pologne. Zwycięzcą czasówki został Marcin Białobłocki, a liderem klasyfikacji górskiej po raz kolejny Maciej Paterski. Gratulacje, Panowie! To zaszczyt, że mogłem być tego świadkiem. Zdjęcie na podium również udało się zrobić (na górze).

Zawody strażackie w Kątach

Niedziela to coraz większy upał i zawody pożarnicze w Kątach w gminie Iwkowa. Dzięki takim zawodom młodzi strażacy nie tylko rywalizują o tytuły, ale też sprawdzają swoją sprawność prowadzenia akcji ratowniczych. Najlepsi wezmą udział w zawodach wyższego szczebla.

Skaldowie

Wieczorem było jeszcze goręcej, ale nie z powodu pogody. W Gdowie, wspaniały koncert na 50-lecie istnienia zespołu zagrali Skaldowie. Były wszystkie hity, a publiczność zachwycona.

Aby śledzić to co robię na bieżąco, zapisz się do listy: