Co nas czeka w 2016 roku?

Co nas czeka w 2016 roku?

zyczenia2016

Już za kilkanaście godzin pożegnamy rok 2015. Stary rok obfitował w wiele ważnych dla Polski i Ruchu Ludowego wydarzeń. Żegnamy go z żalem czy nadzieją? Czego możemy się spodziewać po 2016 roku? 

Obserwując scenę polityczną jednego możemy być pewni – silne Polskie Stronnictwo Ludowe jest dziś naszej Ojczyźnie szczególnie potrzebne. W czasie swej ponad 120-letniej działalności polski Ruch Ludowy zawsze manifestował swój narodowy charakter, odwoływał się do tradycji niepodległościowych, demokratycznych i chrześcijańskich, służących przede wszystkim dobru ogółu i godności człowieka.

Nowa parlamentarna większość próbuje dzisiaj narzucić swoje reguły, które są sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami. 28 grudnia 2015 roku, pomimo apeli, prezydent ostatecznie zdeptał autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Bez Trybunału nie ma Konstytucji. Bez Konstytucji nie ma demokracji. Po Trybunale, nocą, zaatakowano publiczne media. W zaledwie kilka dni przetrącono kręgosłup apolitycznej służbie cywilnej. Następna będzie prokuratura i sądy.

W tej walce rządzący używają wszelkich dostępnych środków, posługują się kłamstwem, szykaną i pomówieniami. Pewni możemy być jednego: w swoim dziele totalnego upolitycznienia kraju nie zatrzymają się. Dlatego właśnie naszych podstawowych wartości musimy dzisiaj skutecznie bronić ze zdwojoną mocą. Na nas spoczywa największa moralna odpowiedzialność za losy Polski. Musimy bronić wspólnego dorobku 26 lat wolności, suwerenności i tak młodej jeszcze demokracji.

Drodzy Ludowcy, Koleżanki i Koledzy, bardzo liczę na Wasze zaangażowanie, na wsparcie naszych działań. Walka toczy się o najwyższą stawkę: o wolność, sprawiedliwość, godność i człowieczeństwo. Nie chcemy państwa autorytarnego – silnego siłą aparatu represji. Nie o taką Polskę nasi przodkowie przelewali krew.

Początek roku powinien nieść nadzieję na spokój, życzliwość i powodzenie. Wszyscy wierzymy, że – mimo wszystko – będzie to rok pomyślny i pełen sukcesów. Życzę Wam odwagi, niegasnącej pasji i determinacji w pokonywaniu wszelkich trudności na drodze do spełnienia marzeń. Abyśmy, mimo trudu dzisiejszego dnia, dostrzegali nieprzemijającą wartość prawdy, dobra i wiary.

Szczęśliwego Nowego Roku!

wkk-podpis-mailchimp

 


 

Komentarze