–Reprezentuję prężnie rozwijającą się firmę ze wschodniej Polski i chciałabym Państwu powiedzieć, że do pracy u nas zgłaszają się osoby, które wcześniej wyjechały szukać szczęścia w Warszawie albo zagranicą. Wyjechały na chwilę i wracają. To znak, że także we wschodniej Polsce, można dostać pracę i to dobrą pracę.

Po tych słowach Pani Agaty Serwin z działu kadr i płac drukarni DAKO z Lubartowa, rozległy się długie oklaski.

W Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego zgromadzili się przedsiębiorcy z całej Polski. Byli przedstawiciele małego i średniego biznesu, a także największych przedsiębiorstw w kraju. Choć reprezentowali bardzo różne branże, łączyło ich jedno: w ubiegłym roku tworzyli miejsca pracy, zatrudniali nowych pracowników. Za to chcieliśmy ich nagrodzić.

Kreator Miejsc Pracy – edycja 2015

Już po raz drugi wybraliśmy „Kreatorów Miejsc Pracy”, czyli firmy, które w ubiegłym roku zatrudniły najwięcej pracowników, jednocześnie zapewniając im dobre warunki pracy. W pierwszej edycji konkursu zgłosiło się do nas 70 firm, w tym roku już blisko 250. Liczę, że z każdym rokiem będzie ich nadal w takim tempie przybywać.

Kapituła konkursu – w jej skład wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców – decyzję podjęła jednomyślnie. Oto tegoroczni zwycięzcy konkursu „Kreator miejsc pracy”:

  • W kategorii „Mikro i małe przedsiębiorstwa“ pierwsze miejsce zajęła Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i Praca“, zajmująca się m.in. pielęgnacją zieleni. W ubiegłym roku zatrudniła 37 nowych pracowników, wszystkich na umowach o pracę.
  • W kategorii “Średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-usługowe” zwyciężyła firma August Faller z Łodzi, dostawca rozwiązań do produkcji farmaceutycznych kartoników jednostkowych. W zeszłym roku do pracy przyjęto do pracy 22 młode osoby do 30. roku życia i 7 osób w wieku 50+ – wszystkie na umowach o pracę.
  • W kategorii „Średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe” wygrała Grupa HRC, specjalizująca się w rekrutacji pracowników. Nie tylko znajduje dobrych kandydatów do pracy dla innych firm, ale sama również zatrudniła w ubiegłym roku 75 nowych osób. Aż 55 z nich to młodzi ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat. Blisko 98% załogi ma umowy o pracę.
  • W kategorii „Duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne” pierwsze miejsce zajęła Lacroix Electronics z Kwidzyna, produkująca podzespoły elektroniczne dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Firma zatrudnia 1526 osób, z tego 99,9% na umowach o pracę. W samym 2014 roku przyjęła do pracy 1044 nowych pracowników. 704 z nich to młodzi ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat.
  • W kategorii „Duże przedsiębiorstwa handlowo-usługowe” najlepsze noty zdobyła DHL EXEL SUPPLY CHAIN, lider branży logistycznej. Firma 99,9% pracowników zatrudnia na umowach o pracę. W ubiegłym roku utworzyła 267 nowych etatów.

Serdecznie gratuluję wszystkich nagrodzonym i wyróżnionym. Nie tylko tworzycie nowe miejsca pracy, przede wszystkim tworzycie dobre miejsca pracy. Dajecie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji swoim pracownikom i ich rodzinom. Jesteście nie tylko kreatorami miejsc pracy, współkreujecie także wolną Polskę. Bardzo Wam za to dziękuję.

Author Władysław Kosiniak-Kamysz

More posts by Władysław Kosiniak-Kamysz