Małopolska:
tu zaczyna się Polska

PROGRAM WYBORCZY

Nasi Dziadkowie i Rodzice ciężko pracowali, by zapewnić nam lepszą przyszłość. Chcieli, aby następne pokolenie Polaków miało lepiej niż ich. Nie pozwólmy, by ich wysiłki poszły na marne. Wspólnie możemy tworzyć lepsze warunki do życia w Małopolsce – dla naszych rodzin, dla młodych i dla seniorów, dla rolników i dla przedsiębiorców. Dla wszystkich, nie dla wybranych.

Dołącz do nas!

Bądź na bieżąco i dostawaj informacje z pierwszej ręki

NOWA POLITYKA RODZINNA

Dzieci to ogromna radość dla rodziców, ale też wielka odpowiedzialność. Wiedzą o tym szczególnie polskie rodziny. Choć pracują bardzo ciężko, wciąż zarabiają zbyt mało, by ze spokojem patrzeć w przyszłość. Zadaniem państwa jest tworzenie dla nich lepszych warunków do życia. Ma im dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, wspierać w trudnych momentach, zachęcać do aktywności. Rozwiązywać realny problemy. Tylko wtedy Polacy będą chcieli zakładać rodziny tu w Polsce, a nie na emigracji.

1.

Bezpłatne opieka żłobkowa: 20 godzin tygodniowo już od września 2016.

2.

Ochrona ojców przed zwolnieniem z pracy po narodzinach dziecka.

3.

Podniesienie płacy minimalnej do połowy średniej krajowej pensji.

WSPARCIE NA STARCIE

W dorosłość wchodzi pokolenie, dla którego otwarte granice są czymś naturalnym. Nie pamiętają przejść granicznych, kontroli paszportowej. Równie łatwo mogą się przenieść z Niepołomic do Krakowa, jak i do Londynu. Polska musi o nich konkurować ze znacznie zamożniejszymi krajami. Bez dobrej oferty dla młodych przegramy tę rywalizację. Nie możemy do tego dopuścić. Wspólnie możemy budować Polskę na miarę aspiracji młodego pokolenia.

1.

Miliard złotych na program budowy mieszkań dla młodych, w 80% finansowany przez rząd, w 20% przez samorządy.

2.

Program „Praca dla młodych”: 2-letnia gwarancja zatrudnienia na umowie o pracę dla 100 tys. absolwentów.

3.

Minimalna stawka godzinowa, obowiązek zatrudniania na umowach o pracę w zamówieniach publicznych.

ENERGIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Mali i średni przedsiębiorcy są głównym motorem polskiej gospodarki. To oni tworzą nowe miejsca pracy, inwestują w innowacje. Dzięki ich wielkiemu wysiłkowi polska gospodarka przetrwała w dobrym stanie najgłębszy w historii kryzys, który pogrążył całą Europę. Obecne ożywienie nie będzie trwałe bez stworzenia przedsiębiorcom lepszych warunków do dalszego rozwoju ich biznesu.

1.

Wydłużenie z 2 do 5 lat niższego ZUS dla przedsiębiorców.

2.

Sprawiedliwe podatki dla wszystkich: 0%, 10%, 20%, 30%, 40%.

3.

Pełna obsługa przedsiębiorców przez internet.

TERAZ SENIORZY

Jesień życia może być jego najpiękniejszym etapem. Już dzisiaj Polacy biorą sprawy w swoje ręce i wspólnym wysiłkiem tworzą nową przestrzeń dla seniorów. Obowiązkiem rządu jest ich w tym wspierać. Wspólnie możemy sprawić, by tak się stało. Wspólnie możemy stworzyć lepsze warunki do życia dla seniorów.

1.

Kwotowo-procentowa waloryzacja emerytur w Konstytucji.

2.

Podniesienie najniższych emerytur do 1200 zł.

3.

Możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy.

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera Newsletter